Téměř tři miliardy korun přitekly z evropských fondů do Česka na budování zábavních vědeckých parků. Takzvaná science centra se snaží popularizovat vědu zejména dětem. Tři z celkem osmi center v Česku se dokonce vešla do padesátky turisty nejnavštěvovanějších lokalit v tuzemsku. Ročně do science center u nás zamíří necelé dva miliony lidí, přesto si na sebe žádné z nich nevydělá. Jsou závislá na penězích od měst, krajů či sponzorů. Stát na ně nic nepřispívá a ani nehodlá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se