Pečovatelským domům a dalším poskytovatelům sociálních služeb hrozí, že budou během několika týdnů bez peněz. Většina z nich už přistoupila na opatření, jako je krácení odměn nebo snižování stavu sester a ošetřovatelek.

Vláda už přitom navýšila peníze na tyto služby o miliardu korun. Kvůli administrativním průtahům však zatím leží na krajských účtech a čekají na rozdělení mezi jednotlivé organizace.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se