Pečovatelským domům a dalším poskytovatelům sociálních služeb hrozí, že budou během několika týdnů bez peněz. Většina z nich už přistoupila na opatření, jako je krácení odměn nebo snižování stavu sester a ošetřovatelek.
Vláda už přitom navýšila peníze na tyto služby o miliardu korun. Kvůli administrativním průtahům však zatím leží na krajských účtech a čekají na rozdělení mezi jednotlivé organizace.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




