Na záchranu brazilského pralesa dali Norové nejvíc peněz na světě, teď se ale rozhodli se sponzoringem skončit. Vadí jim čím dál intenzivnější kácení tropického lesa důležitého pro čistotu ovzduší na Zemi. "Brazílie nám ukázala, že s kácením nechce skončit," prohlásil norský ministr životního prostředí Ola Elvestuen. Do Amazonského fondu, z něhož se financují ekologické projekty a zalesňování v Brazílii, vložilo Norsko celkem 1,2 miliardy dolarů, fond přitom vznikl teprve nedávno, v roce 2008.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se