Lidé v invalidním důchodu s těžšími formami postižení od příštího roku zaplatí méně za léky. Od ledna by za ně měli vydat maximálně 500 korun ročně. Peníze, které v lékárnách zaplatí nad tento limit, jim pojišťovny vrátí. Takzvaný ochranný limit na léky mají dnes invalidé stejný jako zdraví dospělí, tedy pět tisíc korun ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










