V pondělním projevu k českým velvyslancům si Andrej Babiš postěžoval, jak mu bude chybět italský premiér Giuseppe Conte. "Strašně mě mrzí, že odchází," litoval a připomínal, jak se shodovali na tvrdém postoji k migraci. Šéf české vlády a hnutí ANO ale nejspíš truchlení zahájil předčasně. Conte minulý týden oznámil demisi vlády, je ale možné, že jako premiér povede i novou vládní koalici. Ještě nedávno jej přitom všichni odepisovali jako pouhou loutku, která nemá žádný vliv.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se