Vědci z Mendelovy univerzity v Brně pokračují v úsilí českých odborníků měnit pohled Mongolů na lesy. Rozlehlá země je jednou z těch, kde jich rychle ubývá. Jednak těžbou a při rozsáhlých požárech, jednak důsledkem pastevectví. "Lesnictví je v Mongolsku opomíjeno, veřejnost si význam lesa vůbec neuvědomuje, nebo ho dokonce vnímá negativně," říká pracovník Mendelovy univerzity v Brně Jan Šebesta z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie, který v Mongolsku spolu s kolegy působí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se