Vědci z Mendelovy univerzity v Brně pokračují v úsilí českých odborníků měnit pohled Mongolů na lesy. Rozlehlá země je jednou z těch, kde jich rychle ubývá. Jednak těžbou a při rozsáhlých požárech, jednak důsledkem pastevectví. "Lesnictví je v Mongolsku opomíjeno, veřejnost si význam lesa vůbec neuvědomuje, nebo ho dokonce vnímá negativně," říká pracovník Mendelovy univerzity v Brně Jan Šebesta z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie, který v Mongolsku spolu s kolegy působí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









