Když čtenář dostane do rukou knihu příběhů žen, jejichž manželé zemřeli při důlních neštěstích, očekává, že narazí na pohnuté momenty. V první české publikaci, která popisuje osudy hornických vdov, je takových řada. "Pak přišli ze šachty a donesli kufr, byly v něm jeho věci. Vzala jsem si ho do ložnice a snad hodinu tam zůstala a plakala," vzpomíná šestašedesátiletá Marta, jejíž Jožko přišel o život na dole Barbora v říjnu roku 1990. "Přímo z obýváku jsem viděla autobus, chlapi jeli z práce a šli domů, ten můj už ale nikdy nepřišel. Ať máte potom chlapa, jakého chcete, to místo už se nikdy nezaplní," popisuje žena první dny a týdny po mužově smrti, ale i pocit, který ji dodnes neopustil.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.