USA a Česko: Greta, vztek a tápající konzervativci
Kdyby na světě nebyla Greta Thunbergová, museli by si ji někteří lidé vymyslet. Mladičká švédská ekologická aktivistka provedla několik věcí, kterými dost lidí popudila. Naposledy šlo o její rozzlobený projev na klimatické konferenci OSN v New Yorku. Nebýt Grety, spousta konzervativních politiků a myslitelů by netušila, jak se ke klimatickým změnám postavit, aby nebyli v základním rozporu s vědou. Greta jim to usnadňuje. Každý den teď posílají do světa tweety a projevy o tom, že je nemocná a šílená. Strefují se do šestnáctileté dívky a podstatě věci se vyhýbají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




