USA a Česko: Greta, vztek a tápající konzervativci

Kdyby na světě nebyla Greta Thunbergová, museli by si ji někteří lidé vymyslet. Mladičká švédská ekologická aktivistka provedla několik věcí, kterými dost lidí popudila. Naposledy šlo o její rozzlobený projev na klimatické konferenci OSN v New Yorku. Nebýt Grety, spousta konzervativních politiků a myslitelů by netušila, jak se ke klimatickým změnám postavit, aby nebyli v základním rozporu s vědou. Greta jim to usnadňuje. Každý den teď posílají do světa tweety a projevy o tom, že je nemocná a šílená. Strefují se do šestnáctileté dívky a podstatě věci se vyhýbají.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se