Poslední volební výsledky ve střední Evropě ukazují zajímavou věc. V hlavních městech dopadají volby opačně než ve většině země. V Budapešti dokázala v místních volbách opozice porazit jinak dominantní Orbánův Fidesz. V polských parlamentních volbách Kazcynského formace Právo a spravedlnost zválcovala celou zemi, ale ve Varšavě byla poražena. V Česku to vypadá podobně. Babišovo hnutí ANO celkově výrazně vyhrává, ale v Praze propadlo až na potupné páté místo. Dělicí linie ve společnosti se zjevně stále více koncentruje do primárního konfliktu metropole−venkov. Čím je to způsobeno a kam to může vést?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se