Přes padesát tisíc kotlů v Česku pouští do vzduchu díky kotlíkovým dotacím mnohem méně škodlivých látek než jejich předchůdci, většinou spalující uhlí. Skoro stejný počet má přibýt. Příspěvky na jejich pořízení se tento týden přidělují naposledy. V pondělí je rozdělovala Praha, ve středu a ve čtvrtek Vysočina a Jihomoravský kraj. S nimi dotace na ekologičtější způsoby vytápění po čtyřech letech skončí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se