Přes padesát tisíc kotlů v Česku pouští do vzduchu díky kotlíkovým dotacím mnohem méně škodlivých látek než jejich předchůdci, většinou spalující uhlí. Skoro stejný počet má přibýt. Příspěvky na jejich pořízení se tento týden přidělují naposledy. V pondělí je rozdělovala Praha, ve středu a ve čtvrtek Vysočina a Jihomoravský kraj. S nimi dotace na ekologičtější způsoby vytápění po čtyřech letech skončí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




