Už déle než týden otřásají Barcelonou a dalšími katalánskými městy násilné demonstrace. Lidé protestují proti vysokým trestům, které dostalo bývalé vedení regionu za přípravu nezákonného referenda o samostatnosti Katalánska. V násilné střety s policií přerůstají protesty hlavně večer a v noci, v ulicích hoří kontejnery, v centru Barcelony se staví barikády. Tamní radnice odhadla škody na 2,5 milionu eur, tedy 65 milionů korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se