Pražskému dopravnímu podniku chybí stovky řidičů. Situaci navíc komplikuje nedávné zrušení karenční doby, tedy prvních tří dnů neschopnosti bez náhrady mzdy. Od července už ale firmy tuto dobu lidem proplácejí. "Projevilo se to růstem počtu nemocných, u řidičů v září meziměsíčně téměř o tři procentní body na celkových 10 procent," říká generální ředitel společnosti Petr Witowski.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







