Brzy po roce 2030 by Česko v souvislosti s vypínáním uhelných zdrojů mělo přestat být soběstačné ve výrobě elektřiny a po roce 2036 by jí mělo mít výrazný nedostatek. Stát proto musí postavit nový jaderný blok a o druhém začít vážně uvažovat. To tvrdí ministr průmyslu a obchodu Havlíček. Existují ale nejméně tři dobré důvody pochybovat, že cesta nových jaderných bloků je správná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








