Brzy po roce 2030 by Česko v souvislosti s vypínáním uhelných zdrojů mělo přestat být soběstačné ve výrobě elektřiny a po roce 2036 by jí mělo mít výrazný nedostatek. Stát proto musí postavit nový jaderný blok a o druhém začít vážně uvažovat. To tvrdí ministr průmyslu a obchodu Havlíček. Existují ale nejméně tři dobré důvody pochybovat, že cesta nových jaderných bloků je správná.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se