Naposledy v dubnu šli Španělé k volebním urnám, aby vybrali nové složení parlamentu. A tuto neděli vyrazili k volbám znovu. Volební účast je nižší než v dubnu. V ulicích po celé zemi je 92 tisíc policistů dohlížejících, aby nedošlo k nepokojům. Volby probíhají podle ministerstva vnitra zcela normálně, informoval deník La Vanguardia. Klid je i v Katalánsku, kde se poslední měsíc konaly protesty separatistů. 

Pro Španěly jsou to už čtvrté volby za poslední čtyři roky. Socialistický premiér Pedro Sánchez tentokrát rozehrál nebezpečnou hru s nejistým výsledkem. Apeluje na Španěly, aby mu dali jasnější podporu než na jaře a umožnili mu vytvořit stabilní vládu. "Socialistická strana jako jediná dokáže sestavit vládu v naší zemi," prohlásil na předvolebním mítinku v Seville.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se