V roce 2007 se komunální politici v Petrovicích v jihovýchodní části Prahy rozhodli, že na pozemcích, kde není možné stavět domy, vybudují venkovní sportoviště. Na první pohled jednoduchý cíl se proměnil ve zdlouhavý boj s byrokracií. Aby mohla městská část areál pro své obyvatele postavit, potřebovala změnit územní plán. Ten určuje, k čemu mají konkrétní pozemky hlavního města sloužit. Se sportovištěm dokument původně nepočítal. "Bojovali jsme dvanáct let. Nakonec se nám změny podařilo docílit teprve nedávno," popisuje starostka Petrovic Olga Hromasová (ODS).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se