Zatímco ve Spojených státech nebo Jižní Koreji už operátoři svým zákazníkům nabízejí vysokorychlostní internet v telefonech, v Česku tuto síť páté generace teprve začínají testovat. Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) teď hodlá budování rychlejší sítě urychlit. Operátoři by podle jeho návrhu mimo jiné nemuseli obcím či státním firmám platit vysoké náhrady za pokládání kabelů na jejich pozemku. Nápad však zatím naráží − především u starostů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





