Když se v ostravském Dole Paskov přestalo před dvěma lety těžit uhlí, o práci přišla tisícovka lidí. Několik horníků se proto rozhodlo radikálně změnit obor. Přeškolili se na ajťáky a dnes se živí programováním. "Zní to jako sci-fi, ale to jsou přesně cesty, kterými bychom měli jít," prohlašuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







