Pětisethlavé Kněžice na Nymbursku bývaly touto roční dobou typickou začouzenou vesnicí. Většina lidí topila uhlím a dřevem. "Když se ráno roztápěly kotle, chvílemi nebylo ani vidět," vzpomíná starosta Milan Kazda. Z můstku přes Záhornický potok při tom pohledem přejíždí vesnické panorama. Komíny už tady nekouří. V celé obci jich zůstalo jen pár. "Devadesát procent trvale žijících obyvatel se připojilo na náš centrální zdroj tepla − bioplynovou stanici a dva kotle na biomasu," vypráví Kazda.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









