Všechny přístroje krajské nemocnice v Benešově byly v úterý mimo provoz. Po druhé hodině ranní se nemocniční počítačovou sítí začal šířit škodlivý software, který zašifroval všechna data. Obrazovky zčernaly, službu vypověděly počítače i laboratorní a lékařské vybavení, které je k nim připojeno. Provoz nemocnice je omezený i ve středu. IT pracovníci stále pracují na nápravě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se