Majitelka bytu v Dlouhé ulici Lenka K. tvrdí, že jeden z úředníků radnice Prahy 1 spolu s projektantkou, kterou sám vybral, požadovali dvacetitisícový úplatek za dodatečný souhlas s výměnou okna. Žena se hned obrátila na dva místní zastupitele, které znala z minulosti. Po první vstřícné reakci s ní ale přestali komunikovat. "Vše jsem jim poslala, slíbili, že to vyřeší. Poté mi ale přestali brát telefony a připadá mi, že se to snažili naopak zamést pod koberec," říká žena, která žije ve Švédsku, kam se vdala, a do Česka nyní jezdí jen sporadicky. Případ už prošetřuje policie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









