Opozice označila plány na rozprodávání strategických zásob státu jen za další způsob, jak vláda chce získat peníze na plnění svých slibů. Ministerstvo průmyslu a obchodu se hodlá zbavit zásob kovů, jako je hliník nebo olovo. Do rozpočtu by mělo z tohoto prodeje přijít v příštím roce 600 milionů korun, v dalším pak 1,6 miliardy. O záměru prodat část státních rezerv informovaly HN na konci listopadu.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se