Navzdory všudypřítomným oslavným plakátům a heslům, jak se skvěle žije pod geniálním vedením Nicolae Ceaušeska a komunistické strany, Rumunsko od začátku osmdesátých let upadalo. Drastickým způsobem: zápasilo s nedostatkem pohonných hmot, teplá voda tekla v domácnostech ne častěji než jednou týdně a v zimě museli mnozí Rumuni žít a spát v bytech, kde se teplota nedostala nad osm stupňů Celsia. Elektřina měla výpadky, takže v zimě se rumunská města a vesnice už odpoledne nořily do strašidelné temnoty.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se