Kolikrát jste v poslední době, řekněme měsíci, použili nebo slyšeli použít termín "devadesátá léta"? Vsadím se, že párkrát jistě ano. Na devadesátá léta se odvolává, vzpomíná, je to jakýsi společný referenční bod. Když se řekne devadesátá léta, má to svou barvu, patinu, atmosféru… Termín, se kterým se dobře, a tudíž často pracuje.

Tak a kolikrát jste v poslední době použili nebo slyšeli použít termín na období mezi rokem 2000 a 2010? Všimli jste si, že neexistuje? Nultá léta? Nulťáky?

Nulté roky plné děje

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se