Hlavní událostí posledních dní je cílené zabití velitele íránských speciálních jednotek Kuds, generála Solejmáního, nařízené prezidentem Trumpem. USA útok odůvodnily potřebou obrany amerických vojáků v oblasti a tím, že Solejmání vedl organizaci, kterou USA považují za teroristickou. Írán a také Irák, na jehož území (podle všeho bez jeho souhlasu a vědomí) k útoku došlo, akci označily za akt agrese, přičemž Írán si vyhradil právo reagovat ozbrojenou sebeobranou. Kdo z nich má pravdu? Byl útok na Solejmáního legální? A záleží na tom vůbec?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se