Ocelářská skupina Liberty Steel britsko-indického podnikatele Sandžíva Gupty koupila loni v létě huť v Ostravě, kterou předtím řadu let vlastnila světová jednička ArcelorMittal. Nyní Liberty potvrdila dlouho očekávané investice ve výši 19 miliard korun (750 milionů eur) do největších hutí v Česku, o nichž HN psaly minulý týden.

"Potřebujeme, aby byla Ostrava co nejefektivnější, protože je podinvestovaná," řekl v rozhovoru nový šéf hutí Pascal Genest. Jeho hlavním úkolem je modernizovat ocelárnu a válcovnu, které mají vysoké výrobní náklady. Půjde o největší hutní investici v Česku za více než deset let.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se