Ocelářská skupina Liberty Steel britsko-indického podnikatele Sandžíva Gupty koupila loni v létě huť v Ostravě, kterou předtím řadu let vlastnila světová jednička ArcelorMittal. Nyní Liberty potvrdila dlouho očekávané investice ve výši 19 miliard korun (750 milionů eur) do největších hutí v Česku, o nichž HN psaly minulý týden.
"Potřebujeme, aby byla Ostrava co nejefektivnější, protože je podinvestovaná," řekl v rozhovoru nový šéf hutí Pascal Genest. Jeho hlavním úkolem je modernizovat ocelárnu a válcovnu, které mají vysoké výrobní náklady. Půjde o největší hutní investici v Česku za více než deset let.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








