Charlotta Kotíková sedí už třetí týden zavřená ve svém domě v newyorské čtvrti Brooklyn a přemýšlí o tom, jak současná krize může proměnit americkou společnost k lepšímu. "Všechno je tady v New Yorku trochu jako ve snu. Lidé se na ulici opatrně obcházejí, zmizel zvuk města, jsou najednou slyšet ptáci. Je to takové surrealistické," říká kurátorka umění a pravnučka prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. "Záleží na tom, jestli jste optimista, nebo pesimista. Pesimisti jsou pořád doma a jsou z toho špatní. Optimisti vyrážejí občas ven a snaží se usmívat na ostatní lidi na ulici. Když nějaké potkají."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




