Charlotta Kotíková sedí už třetí týden zavřená ve svém domě v newyorské čtvrti Brooklyn a přemýšlí o tom, jak současná krize může proměnit americkou společnost k lepšímu. "Všechno je tady v New Yorku trochu jako ve snu. Lidé se na ulici opatrně obcházejí, zmizel zvuk města, jsou najednou slyšet ptáci. Je to takové surrealistické," říká kurátorka umění a pravnučka prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. "Záleží na tom, jestli jste optimista, nebo pesimista. Pesimisti jsou pořád doma a jsou z toho špatní. Optimisti vyrážejí občas ven a snaží se usmívat na ostatní lidi na ulici. Když nějaké potkají."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se