Smrt teď přichází jako na běžícím pásu, několikrát za směnu, lidé umírají bez ohledu na věk. Ale zdravotní sestra Simone Hannah-Clarková si nezoufá kvůli počtům mrtvých. Říká: "Jsem sestra na jednotce intenzivní péče, viděla jsem umírat už hodně lidí."
Nenechá se vyvést z míry ani trvalým shonem na oddělení, kde tráví většinu dne − nový pacient s covid-19, vytáhnout ventilační trubici, zavinout tělo zesnulého, tělo odvézt, vyčistit lůžko, nový pacient, znovu intubovat. A na mysli stále tytéž otázky: Byla jsem dost opatrná, když jsem si svlékala ochranný plášť? Mohu roušku použít ještě jednou? Myla jsem si ruce dost dlouho?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



