O elektronické evidenci tržeb premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě mluví jako o jednom z nejdůležitějších opatření v boji proti daňovým únikům. V koronavirové krizi ale jeho kabinet na nepostradatelnost povinného odesílání elektronických účtenek rezignoval. Sněmovna v úterý začala projednávat vládní návrh na přerušení EET až do začátku příštího roku. Týká se jak majitelů obchodů, restaurací a hotelů z prvních dvou vln EET, tak i všech ostatních, kteří měli začít evidovat od 1. května. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to zdůvodňuje tím, že je potřeba pomoci firmám a živnostníkům, aby mohli dál fungovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








