O elektronické evidenci tržeb premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě mluví jako o jednom z nejdůležitějších opatření v boji proti daňovým únikům. V koronavirové krizi ale jeho kabinet na nepostradatelnost povinného odesílání elektronických účtenek rezignoval. Sněmovna v úterý začala projednávat vládní návrh na přerušení EET až do začátku příštího roku. Týká se jak majitelů obchodů, restaurací a hotelů z prvních dvou vln EET, tak i všech ostatních, kteří měli začít evidovat od 1. května. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to zdůvodňuje tím, že je potřeba pomoci firmám a živnostníkům, aby mohli dál fungovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se