Po letech, kdy do Česka jezdilo stále více turistů a politici vedli debaty o přeplněných městech, zažívá nyní tuzemský cestovní ruch kvůli pandemii koronaviru tvrdý pád. V letošním prvním čtvrtletí se podle dat Českého statistického úřadu v českých hotelech a penzionech ubytovalo meziročně asi o pětinu méně lidí. Problémy to způsobuje nejen hoteliérům, ale i dalším profesím orientovaným na turismus.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se