Začátkem května skupina čínských techniků umístila na nejvyšší horu světa Mount Everest vysílač pro novou mobilní síť 5G. Pár dní potom z čínského kosmodromu vyletěla nová raketa, která má nahradit dosavadní nosiče vynášející do kosmu čínské tchajkonauty, jak Peking říká svým astronautům. A v pátek se do hlavního města sjede na tři tisíce delegátů Všečínského lidového shromáždění, tedy parlamentu, na zasedání, které bylo kvůli pandemii odloženo z března.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se