Začátkem května skupina čínských techniků umístila na nejvyšší horu světa Mount Everest vysílač pro novou mobilní síť 5G. Pár dní potom z čínského kosmodromu vyletěla nová raketa, která má nahradit dosavadní nosiče vynášející do kosmu čínské tchajkonauty, jak Peking říká svým astronautům. A v pátek se do hlavního města sjede na tři tisíce delegátů Všečínského lidového shromáždění, tedy parlamentu, na zasedání, které bylo kvůli pandemii odloženo z března.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




