Tisíce lidí v Německu žalují automobilku Volkswagen o náhradu škody. Koupily si její vozy s naftovým motorem vybaveným softwarem umožňujícím manipulovat s měřením emisí. I když šlo o podvod, koncern jejich nároky odmítal jako neopodstatněné. Od pondělí je to jinak. Spolkový soudní dvůr v Karlsruhe dal za pravdu Herbertu Gilbertovi z Porýní-Falce ve vleklém sporu s firmou. Volkswagen musí odkoupit jeho staré auto za soudně stanovenou cenu. Přelomový rozsudek může ukončit i podobné kauzy. Německé soudy jich řeší 63 tisíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



