Tisíce lidí v Německu žalují automobilku Volkswagen o náhradu škody. Koupily si její vozy s naftovým motorem vybaveným softwarem umožňujícím manipulovat s měřením emisí. I když šlo o podvod, koncern jejich nároky odmítal jako neopodstatněné. Od pondělí je to jinak. Spolkový soudní dvůr v Karlsruhe dal za pravdu Herbertu Gilbertovi z Porýní-Falce ve vleklém sporu s firmou. Volkswagen musí odkoupit jeho staré auto za soudně stanovenou cenu. Přelomový rozsudek může ukončit i podobné kauzy. Německé soudy jich řeší 63 tisíc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se