S ústupem obav z následků pandemie koronaviru lidé začali zase více nakupovat. Zatímco v některých oblastech, jako je třeba pohostinství, se ještě tržby nedostaly na čísla před krizí, prodejci nábytku, elektroniky či sportovních potřeb hlásí jejich nárůsty. Pozitivní čísla vycházejí jak z meziročního srovnání, tak v porovnání s dobou před pandemickou krizí. Potvrzují to banky na základě dat o platbách kartou nebo výběrech z bankomatů.

Vyšší počet kartových transakcí má ještě jednu příčinu. Lidé si z obavy před nákazou začali více zvykat na bezhotovostní platby. Takřka v každé prodejně je během krize u pokladny přivítala cedulka, že obsluha preferuje platbu kartou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se