Přípravy na pátou generaci mobilních sítí v Česku trvají už dva roky. A výsledek? Další změna podmínek chystané aukce kmitočtů, hrozby žalob od stávajících operátorů a odchod šéfa telekomunikačního úřadu. Nový silný hráč ze zahraničí, od kterého si stát sliboval větší konkurenci na trhu a rychlý rozjezd 5G, je stále v nedohlednu. Úředníci se ale myšlenky na čtvrtého operátora nevzdávají. Dražbě frekvencí proto hrozí další zpoždění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







