Za násilí na zvířatech, například kočkách, psech, ale i hospodářských zvířatech a dalších druzích, nyní hrozí přísnější postihy. Zavádí je novela trestního zákona. Dosud těm, kteří zvířata týrali, hrozilo maximálně pět let odnětí svobody. Novela trestního zákona od června zpřísnila u nejzávažnějších případů trest až na šest let. Zvýšením trestů se Česko zařadilo mezi země s nejpřísnějšími postihy za tyto trestné činy. Ochránci zvířat si od změny slibují, že zatímco dosud padaly u soudu za tyto činy téměř výhradně podmínky, nyní bude pro soudce mnohem jednodušší posílat ­pachatele v krajních případech do vězení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se