Boj o vinu či nevinu a také o stovky milionů korun se znovu otevírá v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku.

Vrchní soud v Praze má v pondělí začít řešit odvolání, které proti loňskému zprošťujícímu rozsudku podal kromě státního zástupce i samotný dopravní podnik a také podnikatel a svědek kauzy Vladimír Sitta. Dopravní podnik v případu vystupuje jako poškozený a trvá na tom, že ho obžalovaní, mezi nimiž je i exředitel Martin Dvořák, připravili téměř o půl miliardy. Odškodnění se opakovaně domáhá i Sitta. Kvůli kauze přišel údajně o podíl v tiskárně Neograph, která jízdenky dodávala, a chce nahradit škodu spočítanou na 200 milionů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se