Člověk by očekával, že když se mění nebo doplňuje ústavní pořádek, musí jít o řešení naprosto zásadního problému. Nyní zjišťujeme, že naše vláda, tedy vláda osmé nejbezpečnější země světa, považuje za zásadní problém postarat se o ozbrojování obyvatelstva. Souhlasila s návrhem, aby do Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku, přibyla formulace "právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon". Vládní šermování kvéry se nepochybně bude leckomu líbit, což je asi účel, jenže když se na věc podíváme racionálně, nelze než konstatovat, že návrh je trojjedině hloupý: nesmyslný, zbytečný a nebezpečný.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se