Sázení stromků v českých lesích je často promarněnou investicí. Lesničtí experti odhadují roční ztráty na miliardy korun. Problém je v tom, že velkou část sazenic sežere nebo poškodí zvěř. Té je teď v některých lesích abnormální množství. S oblibou okusuje zejména malé listnáče. Zrovna ty jsou ale v lesích potřeba více než dříve. S ohledem na kůrovcovou kalamitu a změny klimatu je mají lesníci sázet přednostně. Před hladovou zvěří je však jen těžko ochrání a nemají dostatečná práva na její odstřel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se