Od konce května, kdy byl v Minneapolisu, největším městě státu Minnesota, při policejním zatýkání za drobnou krádež zabit černoch George Floyd, to začalo vřít na mnoha dalších místech v USA. Noční protesty proti rasismu, provázené tvrdými střety demonstrantů s policií, dostaly nový podnět. Reagují na to, že prezident Donald Trump vydal přímý pokyn k nasazení federálních bezpečnostních sil do Portlandu, Seattlu a dalších měst. Přitom jejich příslušníci, kteří nemají žádné označení, nejsou cvičeni proti demonstrantům, ale pro boj s teroristy, pašeráky drog a dalšími vysoce nebezpečnými zločinci. Během zásahů vůči lidem na ulicích tak postupují velmi tvrdě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se