Při současných mohutných rasově podkreslených demonstracích v USA, jež vypukly po zabití černocha George Floyda bílým policistou, se v první linii ocitli i novináři. Vyhrocená atmosféra a to, že v ní splývají s davem víc než v minulosti, změnily pravidla hry. Novináři se častěji stávají cílem policejních sil. Jsou zadržováni, odnášejí si z ulic zranění od gumových projektilů. A není to jediná potyčka, v níž se americká žurnalistika ocitla. Další vypukly přímo uvnitř médií, v redakcích.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









