Při pomoci domácnostem a podnikům zasaženým koronavirem státy razantně navýšily výdaje, čímž vzrostl také veřejný dluh. Například v tuzemsku byl odsouhlasen dosud nejvyšší deficit, a to ve výši 500 miliard korun. V jiných státech je situace obdobná. Avšak růst dluhu, i když ne v tak extrémní formě, není pro vyspělé státy novinkou. Už od 80. let se akumuluje zejména dluh státu a domácností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se