Ministerstvo školství včera představilo manuál, který má od září připravit školy na specifický provoz. Ministři školství i zdravotnictví se shodli na tom, že plošně školy kvůli zamezení šíření koronaviru zavírat nechtějí. Ředitelům dali jen řadu doporučení, jakými se řídit v případě, že by se ve škole nákaza covidem-19 projevila.

Zavřít by školy musely podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pouze v případě označení některého okresu červeným, tedy nejvyšším stupněm rizika na vládním semaforu. To zjednodušeně znamená, že se u více než třiceti procent případů nedaří dohledat, odkud se nakazily.

Také podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové není třeba v případě nákazy školy plošně zavírat. Krajské hygieny budou v případě pozitivně testovaného žáka nebo učitele postupovat stejně jako na jiném místě. "Pokud bude pozitivní jedno dítě, budeme se standardně ptát na jeho kontakty a vyhodnocovat je z hlediska významu šíření. Mezi kontakty nemusí být celá třída, může to být jen malá skupinka," sdělila HN Rážová.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se