V zápise ze srpnového jednání bankovní rady se objevila věta, že "pokračující svižný růst cen zřejmě odráží snahu firem kompenzovat si výpadek příjmů z období administrativního uzavření ekonomiky". Musím se přiznat, že mě tato věta trochu zaskočila. Může totiž působit tak, že vysokou inflaci způsobují následky karanténních opatření, a nikoliv vývoj měnové politiky v období před covidem. Asi bych čekal od ČNB více pokory.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










