V zápise ze srpnového jednání bankovní rady se objevila věta, že "pokračující svižný růst cen zřejmě odráží snahu firem kompenzovat si výpadek příjmů z období administrativního uzavření ekonomiky". Musím se přiznat, že mě tato věta trochu zaskočila. Může totiž působit tak, že vysokou inflaci způsobují následky karanténních opatření, a nikoliv vývoj měnové politiky v období před covidem. Asi bych čekal od ČNB více pokory.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se