Když německá kancléřka Angela Merkelová před pár dny na tiskové konferenci mluvila o vztazích s Ruskem, v nedaleké nemocnici ležel jeden z vůdců ruské opozice Alexej Navalnyj. Po tlaku Navalného rodiny a Berlína souhlasily ruské úřady s jeho léčením v zahraničí. Německá vláda včera oznámila, že výsledky testů jednoznačně prokázaly, že Navalnyj byl v Rusku otráven nervovým bojovým plynem z kategorie novičok. Podle Merkelové "o důkazech nemůže být pochyb". Otrava tak vzbuzuje otázky, které "může zodpovědět jen Rusko".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se