Když německá kancléřka Angela Merkelová před pár dny na tiskové konferenci mluvila o vztazích s Ruskem, v nedaleké nemocnici ležel jeden z vůdců ruské opozice Alexej Navalnyj. Po tlaku Navalného rodiny a Berlína souhlasily ruské úřady s jeho léčením v zahraničí. Německá vláda včera oznámila, že výsledky testů jednoznačně prokázaly, že Navalnyj byl v Rusku otráven nervovým bojovým plynem z kategorie novičok. Podle Merkelové "o důkazech nemůže být pochyb". Otrava tak vzbuzuje otázky, které "může zodpovědět jen Rusko".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





