Ministři i tchajwanská prezidentka potvrdili, že chtějí, aby se Česko stalo jejich branou do Evropy. Mají obrovský zájem, ale já se obávám, abychom ho neprováhali, říká po návratu z týdenní návštěvy Tchaj-wanu předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS. V rozhovoru pro HN mluví o tom, že chce jednat se členy vlády, kteří jeho cestu nepodpořili. A také popisuje, jaký zájem o Česko návštěva v zemi vyvolala. "Jen co jsme přijeli, Tchajwanci vyprodali všechno české pivo," usmívá se.

HN: Prezident Miloš Zeman v neděli v televizi Prima vaši cestu označil za "klukovskou provokaci" a řekl, že už vás nebude zvát na porady ústavních činitelů. Bude to pro vás problém?

Když někam nejsem pozvaný, tak tam nechodím. Co s tím můžu jiného dělat? Jestli to bude problém z hlediska ladění našich názorů na zahraniční politiku, to nechám na posouzení jiných. Pochopil jsem, že se pan prezident se mnou o zahraniční politice bavit nechce, ale počítám s tím, že pokud budou mít zájem premiér nebo předseda sněmovny, tak se spolu dál normálně bavit budeme.

HN: A myslíte, že budou mít zájem?

Zatím žádné informace nemám. Ale zrovna dnes (v neděli, pozn. red.) jsme se domluvili s panem premiérem, že se setkáme kvůli výsledkům cesty na Tchaj-wan. Příležitosti jsou velké, je tam co probírat.

HN: Vyjasnili jste si s premiérem jeho kritiku, že nejste žádný diplomat a neumíte anglicky?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.