Přespříští rok to bude dvacet let, co vyšel můj první román Paměť mojí babičce. Byl přeložen do mnoha světových jazyků, prodalo se několik desítek tisíc výtisků, vyhrál cenu Lidových novin Kniha roku i cenu Magnesia Litera za debut. Román se ve své době dočkal komerčního i pozitivního kritického ohlasu. Tehdejší česká literární kritika vyzdvihovala originální jazyk, přesvědčivost příběhu a čtivé přiblížení života v Mongolsku, kde jsem rok žila a předtím i poté studovala mongolistiku.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Jakub Tuček 14.09.2020 13:32
Poutavě napsaná hra na oběť đź‘Ž Tohle působí dost jako strašení cancel culture s trochou toho PR. Máte právo psát co chcete, neměla byste upírat čtenářům právo vaši tvorbu nečíst. Když Vám někdo vytkne, že pro své účely zneužíváte jinou kulturu, nemyslím, že je správné odpovědět: "ale já tam byla rok a studovala jsem to, mám to správně, nechte mě být", ale stejně tak v autobuse občas narazíte na člověka, co do vás vrazí a ještě vám vysvětlí, že řidič jede jak prase vy jste měla počkat na další bus, když vidíte jak byl tenhle plný ...
Zdeněk Černý 11.09.2020 18:14
Paní Hůlová, z čeho se to proboha vyviňujete? Zdá se, že jste na "dobré cestě". Těch pomatených Američanek jste snad lektorkou Vy... tak jim prosím vysvětlete, o čem je umělecká tvorba, v krajním případě se zbavte takových závazků. To jsme to dopracovali... Píšete, že k nám tato témata brzo přijdou a přitom jste první, která je sem zanáší.
Jan Havliš 11.09.2020 07:52
ultimátní kulturní kanceláž tedy pro spisovatele znamená psát pouze autobiografie. pro vědce návrat k subjektivistickým spekulacím, protože si přece nemůže uzurpovat vykládání univerza. původně obdivuhodná emancipace menšin se obrácením naruby krvavým vzhůru mění v kulturní terorizování. etický paradox posunu hranic svobody - uber mi svobody a ubereš jí sám sobě a vytvoříš mezi námi etické vakuum, které nejčastěji zaplní násilí.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru