První vlna koronaviru zastihla zdravotnictví nepřipravené a nemocnice se potýkaly s nedostatkem pomůcek chránících před nákazou. Premiér Andrej Babiš (ANO) přitom v polovině března odmítal, že by zdravotníkům roušky a respirátory chyběly. "Tak mi řekněte kde a já jim to dneska osobně dovezu," řekl tehdy. Nyní vláda tvrdí, že pro zvedající se další vlnu nákazy je ochranných pomůcek dost. Část z nich nyní dostanou senioři. Zdravotníci ale zůstávají obezřetní.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se