První vlna koronaviru zastihla zdravotnictví nepřipravené a nemocnice se potýkaly s nedostatkem pomůcek chránících před nákazou. Premiér Andrej Babiš (ANO) přitom v polovině března odmítal, že by zdravotníkům roušky a respirátory chyběly. "Tak mi řekněte kde a já jim to dneska osobně dovezu," řekl tehdy. Nyní vláda tvrdí, že pro zvedající se další vlnu nákazy je ochranných pomůcek dost. Část z nich nyní dostanou senioři. Zdravotníci ale zůstávají obezřetní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





