Skandál s podvodným měřením emisí z naftových motorů v USA, do kterého jako první spadl Volkswagen, dolehl také na další německou automobilku. I když v menším rozsahu. Koncern Daimler, který americké úřady vyšetřují od roku 2016, se dohodl s ministerstvem spravedlnosti ve Washingtonu, že vleklou záležitost urovná částkou 2,2 miliardy dolarů (kolem 50 miliard korun). Nemíní riskovat další nákladné soudní spory s nejistým výsledkem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





