Skandál s podvodným měřením emisí z naftových motorů v USA, do kterého jako první spadl Volkswagen, dolehl také na další německou automobilku. I když v menším rozsahu. Koncern Daimler, který americké úřady vyšetřují od roku 2016, se dohodl s ministerstvem spravedlnosti ve Washingtonu, že vleklou záležitost urovná částkou 2,2 miliardy dolarů (kolem 50 miliard korun). Nemíní riskovat další nákladné soudní spory s nejistým výsledkem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se