Pravidelné sněmovní interpelace obvykle nejsou plné zásadních, důležitých sdělení. Při čtvrtečních odpovědích ministrů na dotazy poslanců ale nastala málokdy vídaná situace. Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil, že byla chyba odložit přes léto roušky. "Možná jsme si je měli nechat celé léto," řekl Babiš s tím, že by se to ale lidem nelíbilo, protože chtěli "hlavně návrat do normálu". Uvedl to ve stejný den, kdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) oznámil další celoplošná opatření, která mají zpomalit šíření koronaviru v Česku. Tedy například nošení roušek takřka všude.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se