Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula po nástupu do funkce na nic nečekal. V úterý oznámil, že všechny bary a restaurace budou muset od čtvrtka zavřít už v 10 večer, o dvě hodiny dřív než nyní. Zároveň omezí počet diváků na sportovních akcích na dva tisíce. Restrikce chystá i na další hromadné akce. Venkovní omezí na 100 lidí a vnitřní na 50. Připustil také, že přemýšlí o zavření středních škol a druhého stupně škol základních. "Ztrácíme zábrany. V Německu je disciplína mnohem větší," obhajoval své plány Prymula. V pondělí v Německu přibylo zhruba dva tisíce případů, v osmkrát méně lidnatém Česku jich bylo 1476.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






