Automobilka Volkswagen je silná, ani současná pandemie koronaviru ji nemůže vážně ohrozit, neboť má z minula dostatečné finanční rezervy. Na středeční valné hromadě, jejíž účastníci spolu komunikovali digitálně, to prohlásil šéf koncernu Herbert Diess. Akcionáře současně ujistil, že společnost letos skončí v mírném zisku a původní investice do elektromobility budou zachovány.
"Pandemie koronaviru přestavbu podniku nezbrzdila, nýbrž urychlila. Mnohem dalekosáhlejší změnou než nástup nových pohonů je to, že z auta se během následujících 10 let stane se sítí zcela propojený mobilní přístroj," podotkl Diess, vášnivý zastánce elektromobility.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



