Automobilka Volkswagen je silná, ani současná pandemie koronaviru ji nemůže vážně ohrozit, neboť má z minula dostatečné finanční rezervy. Na středeční valné hromadě, jejíž účastníci spolu komunikovali digitálně, to prohlásil šéf koncernu Herbert Diess. Akcionáře současně ujistil, že společnost letos skončí v mírném zisku a původní investice do elektromobility budou zachovány.

"Pandemie koronaviru přestavbu podniku nezbrzdila, nýbrž urychlila. Mnohem dalekosáhlejší změnou než nástup nových pohonů je to, že z auta se během následujících 10 let stane se sítí zcela propojený mobilní přístroj," podotkl Diess, vášnivý zastánce elektromobility.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se